У 2024 році НМТ відбудеться за схемою 3+1

Шановні вступники!

Вступні іспити до закладів вищої освіти у 2024 році відбудуться у вигляді національного мультипредметного тесту (НМТ). Відповідний законопроєкт ухвалений Верховною Радою 08 листопада.

Парламент підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» № 10092, який унормовує проведення вступних іспитів у 2024 році для вступу на освітній ступінь бакалавр.

ℹ️ НМТ-2024 включатиме три обовʼязкові предмети - українська мова, математика та історія України, а також четвертий предмет на вибір вступника:
🔽 фізика
🔽 хімія
🔽 біологія
🔽 іноземна мова
🔽 географія
🔽 українська література

Визначено, що конкурсний відбір до закладів вищої освіти буде здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року або НМТ 2022–2024 років (вступних випробувань, проведених з
використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання) та творчого конкурсу (конкурсу фізичних здібностей) у передбачених законодавством випадках.

Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв'язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Звертаємо вашу увагу, на те, що Правила прийому на 2024 р. будуть оприлюднені після затвердження Міністерством освіти та науки України Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.

Слідкуйте за оновленнями на сайті.

Вступ-2024