Про особливості вступної кампанії 2023

Шановні вступники!

Сьогодні, 20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році, де було представлено модель вступної кампанії 2023 року 👉 www.knu.ua/news/12595

🔸ОР Бакалавр
Цьогоріч для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти вступникам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).

НМТ-2023 міститеме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. На вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет на вибір вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ-2023.

«НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань», – сказав Сергій Шкарлет.

Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ-2023 функціонуватимуть в Україні, також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах.

Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту.

🔹ОР Магістр
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» потрібно буде скласти Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Для вступу на інші спеціальності: ЄВІ (2023 року) та фаховий іспит.

МОН

NMT 2023 infohrafika.20.01.2023 page 0002

NMT 2023 infohrafika.20.01.2023 page 0001